KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286444
nr 1528 6444
Bruno Ekström
(1941-1990), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Detaljstudie av kopp", 1981. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 mars 2023
kl 20:48:01
20/3 17:20:04
Bruno Ekström
Läs mer om Bruno Ekström